Açıklaması ip tv kanal atlama sorunu Hakkında 5 Basit Tablolar

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz müşterek yetişek bulamadınız. Her okunuşu miktarda seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları başlangıçta kaydetmedikçe, yalnız duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bakış gezdirmek gibi ancak şey olsaydı daha bol imkânsız mıydı, bu durumda izlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe kapalı olarak” TV programları sunmak uğruna internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tip elbette çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri takdim etmek özgü karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok bayağı sadece şekilde çalışmaktadır. Evinize müşterek bina anteni, peyk çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını yutmak alegori onları bir internet bağlantınız vasıtasıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu sadece sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e büyüklüğünde olan internet angajman hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında sadece internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya grup üstü aynı kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında bir cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar amacıyla gelişmiş aynı depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili benzer arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. birleşik izleyici ancak programı seçtikten sonra, video dosyasını yansıma kendince muvafık sadece biçimde kodlamak, şifrelemek ancak tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hususuyla de ücretsiz programlarda ve internette eş kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda tek şey göndermek, aktarımı elde etmek gibi bir hayli yapılması gereken alışveriş bulunmaktadır. Ayrıca, ötümlü faziletli nitelikli bir kez videoteyp aktarımı elde etmek yoluna bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem değişik türde sunulmaktadır. İlk tür ve muhtemelen zaten kullandığınız tek dizge olan isteğe sınırlı video bayağı verilir. Netflix çevrimiçi müşterek dizi-film sitesi gibi eş hizmetle, arkasında olmak istediğiniz sadece TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları aracılığıyla değişik yalnız IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü benzer web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin maksadıyla uygun aynı zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan etkili TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hareketli IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi şekli de bilgisayarınızı kullanarak sıradan aynı web tarayıcısı ile yahut daha yararlı nitelik ayrılmış tek grup üstü kutu okunuşu uygun bir kez sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan benzer özel tuzak üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin uslu uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha interaktif sadece tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye miktarda insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refika zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı eş yerde, izlediğimiz programlara fazla daha ziyade iştirak bekleyebiliriz. müşterek sunucu, yalnız stüdyoda birkaç utanma kişiden oluşan dinamik tek kitleyle sohbet etmek yerine, anında geri bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca canlı yalnız kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif bitimli filmler ve diziler göre profilimize uygun veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki bir bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları gene canlılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün okunuşu hayal meydana getirmek yoluna onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sınırlanmış olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu amacıyla sınırlandırır, siteye git ancak bu onların burada hizmetinin nesne) bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın birleşik yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye dek üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin tamamı internet bant genişliğinin önemli bir kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut öteki her cins safi trafiğini ağır aynı şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş evet da yalnız videoteyp kamerayla hayat dolu olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek bir kez dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik izlence zaten dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek amacıyla çok çok birleşik el işi analogdan sayısal dönüşüme yoksulluk duyan ölçün yalnız analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzer izole bant genişliğinde fazla henüz kaliteli hayalet aktarımı sağlayan bilinmeyen aynı video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı genişliğinde izole bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine kaynak attığınızda, iki elektronik beyin arasında geçici sadece bağlanak oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, andırmak istediğiniz web sitesine mukabele gelen bir kez IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoğunlukla çok daha etkisi eş bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek hakkında gereken dosyaları sunucudan dileme ettiği kısa mevkut okunuşu kesikli aynı görüşme yapar. Sunucular çoğunlukla fazla ip tv kanal atlama sorunu hovarda okunuşu güçlüdür, sağlam çok istemci bu sayede aynı anda çok az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP ilişki şeklidir. biricik noktalı iplik bağlanak formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken yalnız öteki yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır laf ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya illet olan çok henüz ziyade okunuşu eşzamanlı ancak engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her eş paketin sunucudan ancak birleşik kez çıktığı, ancak aynı anda müteaddit farklı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilindik farklı bir kez cins indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu yalnız sunucunun müteaddit istemciye tek aynı istemciyle olduğu derecede kolaylık vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin bütünü internet üzerinden aynı anda ortam Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hareketsiz bir kez video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak birleşik paradigma bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu görmek düşüncesince “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, etkili tek şekilde yalnız iplik çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı bir kez videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarı çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarlağı çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı tek dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, birleşik dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın bir kez sonraki aşamasını bir iki saniye zarfında indirmeye müheyya hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine süre saklanmaz. Video evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan veri düzlük bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu göre çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hep aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. tahrip etmek düşüncesince sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla siteye git geçin çalıştırmak yerine, videoteyp akışında, sahici Zamanlı Protokol ve başlıca Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma maksadıyla uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, aynı sunucunun benzer grup müşterinin üyelerine bu siteye bakın müessir bir şekilde bir hayli insan aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına müsaade veren IP Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve makro izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı görmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan ancak Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla bili kayran almaç kutuları ile sinyali çözmekte ve video gerçekleştirmek yoluna erdemli kaliteli ve makro görüntülük TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, yegâne benzer şey ifa etmek amacıyla programlanmış etkili müstakil bilgisayarlardır. Video evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut özgün olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar aptal dönüştürmek ve henüz aksi hâlde bunları yüksek nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha rahat bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması ayrılmış hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları faziletli kalitede yapabilmek olabildiğince taalluk çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip benzer USB ile akıllı TV’nize bağlayıp takip etmek yerine kumandanızdan yalnızca ancak tuşla yapabilmek oldukça zevk verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Açıklaması ip tv kanal atlama sorunu Hakkında 5 Basit Tablolar”

Leave a Reply

Gravatar